Mała kuchnia w mieszkaniu – jak ją urządzić

Marzy Ci się przestronna kuchnia, ale na drodze stoi Ci wąskie pomieszczenie? Ono również może być piękne. Dzięki Twojej pomysłowości i naszym inspiracjom, w końcu uzyskasz swoje wymarzone miejsce do gotowania.

Aranżacja małego pomieszczenia, które ma być przestronną kuchnią, jest bardzo wymagająca. Najważniejszy jest pomysł i chęć podejmowania niestandardowych rozwiązań. Dzięki temu masz szansę na oryginalne wnętrze, w którym z przyjemnością będziesz przebywać.

Jeśli posiadasz wąską kuchnię, warto zastanowić się nad jej otwarciem do salonu. Dzięki temu uzyskasz fantastyczne połączenie dwóch pomieszczeń, które jest również praktyczne. W końcu kto lubi kursować pomiędzy kuchnią a gośćmi? Zburzenie ściany lub ścianki działowej jest jednym z najpopularniejszych i najbardziej oczywistych rozwiązań. Kuchnia oddzielona wyspą sprawia wrażenie przestronnej, mimo że nie zajmuje dużo miejsca. Jeśli dołączysz do niej bufet, uzyskasz ulubione miejsce dla swoich gości. Jednak Ciebie stać na coś więcej. Ważne, żeby dostosować szerokość kuchni do rodzaju jej zabudowy. W najwęższym miejscu świetnie sprawdzi się rząd szafek. Możesz również zdecydować się na zabudowę w kształcie litery L. Uzyskasz pełną wygodę oraz swobodę ruchów podczas codziennych czynności.

Jaka, przede wszystkim, powinna być mała kuchnia w bloku? Najważniejsze, żeby była jasna. Owszem, to wszystko kwestia gustu. Jednak jasna kuchnia automatycznie sprawi wrażenie większej, a zarazem bardziej przytulnej. Nie będzie również przytłaczać, więc na półkach ściennych spokojnie możesz umieścić swoje ulubione naczynia lub przyprawy. Staną się dodatkową atrakcją, a wydobywające się z nich zapachy, będą zaproszeniem do Twojej kuchni. A może by tak umieścić w niej doniczki z ziołami? Z pewnością doceni to każdy szef kuchni. Nic tak nie inspiruje do próbowania nowych potraw, jak zapach świeżych ziół. A żadne nie będą smakowały tak jak te, które sam wyhodujesz. W ferworze pięknych zapachów pamiętaj, że kuchnia powinna być, przede wszystkim, praktyczna. Niby to oczywiste, ale jednak często o tym nie pamiętamy. Zapomnij o miniaturowym zlewie, przy którym codziennie będziesz płakać, bo nie możesz się zmieścić. W niepamięć powinna też odejść zatrważająca ilość szafek, w których już wszystko przestało Ci się mieścić. Postaw na minimalizm. Nie tylko wyrzuć niepotrzebne rzeczy, ale zostaw tylko te, do których masz wyjątkowy sentyment, lub których naprawdę będziesz używać. Pamiętaj, że kuchnia to nie przechowalnia. Powinna być prosta i klasyczna. Na odrobinę szaleństwa zdecyduj się przy doborze dodatków lub dekoracji ściennych. Elementy stałe, powinny pasować do każdego wystroju, jaki Ci się w przyszłości wymarzy.

(Visited 185 times, 1 visits today)

komentarze

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *