METYLAN SPECIAL KLEJ DO TAPET WINYLOWYCH

  • Dodaj recenzję:
  • Kod: metylan_special
  • Producent: Henkel
  • Dostępność: Jest Jest  (107 szt.)
    Czas realizacji: Informacja o dostępności i dostawie
  • szt.
  • 26,90 zł / szt.

KLEJ METYLAN SPECIAL

Klej Metylan Special do klejenia tapet winylowych, grubych i ciężkich tapet papierowych, tłoczonych, jedwabnych i tekstylnych, tapet typu „raufaza” i akrylowych. Odporny na działanie wapna i cementu, nadaje się do stosowania na świeżym oraz suchym tynku.

Właściwości
- łatwy w stosowaniu
- zawiera metyloceluloze z dodatkiem żywic
- odporny na działanie wapna i cementu
- wydajny
- duża przyczepność

Zastosowanie
Do klejenia tapet specjalnych, np.: winylowych, grubych i ciężkich tapet papierowych, tłoczonych, jedwabnych i tekstylnych, tapet typu „raufaza” i akrylowych. W przypadku wyjątkowo ciężkich tapet lub zwiększonej wilgotności pomieszczeń zalecamy dodać 20% Metylanu extra (na 1 opakowanie Metylanu special 200 g 1 opakowanie Metylanu extra 750 g). Nadaje się do stosowania na świeżym, oraz suchym tynku. Gwarantuje niezawodność i trwałość klejenia. Metylan special zawiera środki grzybobójcze zapobiegające tworzeniu się pleśni w roztworze kleju.

Przygotowanie kleju
Zawartość opakowania wsypać do zimnej wody silnie mieszając przez około 1 minutę (proporcja według tabeli). Podczas wsypywania opakowanie trzymać tuż nad wodą. Po upływie 2-3 minut ponownie zamieszać. Odczekać 15 minut i jeszcze raz energicznie zamieszać. Klej jest gotowy do użycia.

Przygotowanie podłoża
Podłoże musi być gładkie, suche, czyste i wolne od kurzu, a także chłonne i wytrzymałe. Starannie oczyścić ściany i sufity. Stare tapety usunąć używając Metylan – Płynu do usuwania tapet. Ubytki i pęknięcia zaszpachlować. Oczyszczone, szczególnie chłonne podłoże zagruntować klejem Metylan normal, rozpuszczonym w wodzie w proporcji 1:80 lub Metylan special w proporcji 1:40.

Tapetowanie
Klej rozprowadzić równomiernie szerokim pędzlem po spodniej powierzchni tapety, najpierw wzdłuż brytu, a potem w poprzek, aż do brzegów. Ilość kleju dopasowujemy do możliwości chłonnych tapety. Pokryte klejem bryty składamy w połowie, klejem do środka i zwijamy. Po wykonaniu tej czynności odkładamy bryt na około 10 minut (w zależności od rodzaju materiału), aby jego warstwa uległa równomiernemu nasiąknięciu. Klejenie tapety zaczynamy od strony okna. Chwytając za górne naroża brytu pozwalamy, aby swobodnie rozwinął się pod własnym ciężarem. Tapetę przyciąć i docisnąć wałkiem z miękkiej gumy tak, by usunąć pęcherzyki powietrza. W przypadku tapet wzorzystych zwrócić uwagę na kierunek i zgranie wzoru. Nadmiar kleju należy natychmiast usunąć gąbką i czystą wodą. Narzędzia myć zimną lub ciepłą wodą. Należy stosować zalecenia producenta tapet.

Orientacyjne zużycie:

ZASTOSOWANIE ILOŚĆ LITRÓW WODY NA OPAKOWANIE WYDAJNOŚĆ
tapety 4 do 20-22m², orientacyjna ilość: 4 rolki
tapety typu raufaza 4 do 18-20m²
gruntowanie 8 do 60-80m²

Dane techniczne
Baza: wysokowartościowa metyloceluloza z dodatkiem żywic sztucznych
Wygląd roztworu: gęsty, mlecznobiały roztwór
Ciężar nasypowy: 450 – 550 g/litr
Czas rozpuszczania: około 20 minut w zimnej wodzie
pH roztworu: pH 7 – roztwór chemicznie obojętny
Opakowanie: 200g