Jak sprytnie zaaranżować sypialnię?

To miejsce w którym odpoczywasz i które w pełni powinno spełniać Twój wymagania. Skoro masz się w nim relaksować, nic nie powinno Cię rozpraszać. Zwłaszcza, jeśli jest to kłopotliwa wizja remontu. Jednak nie każde odnawianie musi wiązać się ze stresem.

p2

To właśnie sypialnia jest miejscem, w którym czujesz się najbardziej komfortowo. To w niej mówisz „dzień dobry” gdy rano wstajesz i „dobranoc”, gdy kładziesz się spać. Warto zadbać o to, aby w pełni spełniała Twoje oczekiwania i nie „spędzała Ci snu z powiek”. Boisz się postawić na zmiany, bo łączą się one z bałaganem i podjęciem decyzji, że trzeba działać? Zmiany są świetne. Nowa sypialnia sprawi, że nabierzesz więcej energii do działania, a codzienne wstawanie stanie się przyjemnością. Czyż nie przyjemnie budzić się w miejscu, które kochasz?

  • Świetnym rozwiązaniem może okazać się sypialna, która utrzymana jest w stylu rustykalnym. W końcu nic nie sprawia takiej przyjemności, jak możliwość codziennego obcowania z naturą… albo jej imitacją. Postaw na naturalne kolory, takie jak biel, szarość, beże, brązy oraz zielenie. Całości mogą dopełnić wiklinowe kosze, drewniana podłoga i mnóstwo zielonych kwiatów doniczkowych. Ciekawym rozwiązaniem mogą być dodatki w postaci prawdziwego pnia oraz nietypowe figurki z odległych podróży. Sypialnia będzie pięknie pachnąć, gdy umieścisz w niej zapachowe świece z unoszącą się wonią letniego ogniska lub runa leśnego.

p1

  • A może wolisz postawić na feerię barw? Takie rozwiązanie sprawdzi się o każdej porze roku. Sprawdzą się soczyste pomarańcze, żółcie, przypominające morze kolory niebieskiego lub fioletowa lawenda. Jeśli boisz się soczystości, postaw na pastelowe odcienie, które pięknie komponują się zarówno z ciemnymi, jak i jasnymi kolorami. Całości może dopełnić ciemne drewno, które pięknie podbije pastelową barwę. W tym przypadku możesz zainspirować się stylem indyjskim lub afrykańskim.

w1

  • Nowoczesność nigdy nie wyjdzie z mody. Obecnie bardzo stawia się na dobry design i pomysłowe rozwiązania. Również jako wykończenie sypialni. Nietypowe nogi łóżka, abstrakcyjna tapeta lub lampa w formie połączonych żarówek? Teraz to wszystko znajdziesz w każdym większym sklepie z akcesoriami do aranżacji wnętrz oraz w Internecie. Może postawisz nie nietypowy wazon na kwiaty? A może Twój fotel będzie przypominał kokpit pilota? Wystarczy Twój pomysł i chęć do działania.