Przepis na funkcjonalny salon

15/05/2017

Salon to jedno z najważniejszych pomieszczeń każdego domu. To tutaj spędzasz czas z bliskimi, ale także odpoczywasz w wolnych chwilach. Jednak jak go zaaranżować, aby nie tylko pięknie się prezentował, ale także był funkcjonalny? Poznaj kilka zasad.

s4

Aranżując salon należy pamiętać o wszystkich funkcjach, jakie będzie miał on spełniać. Powinien spełniać Twoje wymagania, ale także atrakcyjnie się prezentować. Salon powinien także oddawać Twoje zainteresowania oraz pasje. W końcu to właśnie on jest Twoją wizytówką, dlatego warto zadbać o to, jak postrzegają Cię Twoi goście.

r4

Od czego zacząć?

Bardzo często salon jest nie tylko miejscem odpoczynku i wspólnych spotkań, ale także jest miejscem pracy. Zwłaszcza, jeśli pracujesz w domu a Twoim miejscem pracy jest komputer. To, co planujesz robić w swoim salonie jest kluczowe podczas jego aranżacji. W tym przypadku przyda się podział na strefy. Często jest to wyłącznie kwestia przesunięcia mebli i wydzielenia potrzebnej przestrzeni, czasem jest to kwestia zrobienia niewielkich zakupów. Świetnie sprawdzą się meble wielofunkcyjne, na których nie tylko znajdzie się miejsca dla komputera, ale także staną się one stołem jadalnym, przy którym możesz podawać wyśmienite kolacje. To właśnie podział na strefy sprawia, że dalsza aranżacja funkcjonalnego salonu staje się znacznie prostsza.

5555

Najważniejsze są meble

Nie da się ukryć, że to właśnie one zajmują najwięcej miejsca w przestrzeni salonu. Z drugiej strony, bez nich pomieszczenie się nie obejdzie. Dlatego tak ważne jest, aby wybrać te najwłaściwsze. Zwróć uwagę na to, jakie meble będą Ci potrzebne. Jeśli posiadasz niewielki salon postaw na minimalizm i tylko na najpotrzebniejsze przedmioty. Świetnie sprawdzi się specjalnie wygospodarowana część przy której oddajesz się zielonej herbacie i ulubionej książce. Takim miejscem może być duży i przytulny fotel zaraz pod oknem, udekorowany ciepłym kocem. Kanapę niech ozdobi niewielki stolik kawowy z półmiskiem owoców i ulubionymi czasopismami. Zamiast regałów na książki, postaw na półki, które zawisną na ścianie. Tym sposobem zyskasz więcej przestrzeni. Bardzo popularne jest ustawianie kanapy tuż pod ścianą, ale spróbuj coś zmienić i postawić ją na środku pokoju. Może się okazać, że to znacznie bardziej praktyczne i eleganckie rozwiązanie.